День пам'яті жертв депортації кримських татар

Дата: 18.05.2024 02:04

18 травня – це 80-ті роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом. Цього дня, 1944 року розпочалася спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення.

Загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів. Через насильницьку депортацію люди втратили дім, батьківщину, рідних, а багато хто – і життя.

У 2015 році Верховна Рада України визнала цей злочин комуністичного режиму геноцидом кримськотатарського народу, під час якого здійснювалися умисні вбивства, заподіювалися серйозні тілесні ушкодження, навмисно створювалися життєві умови, направлені на фізичне знищення кримських татар.

Кіндрашівська сільська військова адміністрація висловлює свою солідарність із кримськими татарами, які проживають на території України та поза її межами. Робимо усе задля того, щоб у нашій історії ні за що не повторювалося таке жахіття.

День пам'яті жертв депортації кримських татар